Sepetiniz

İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları

Cayma Hakkı


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.İptal Koşulları


İptal etmek istediğiniz henüz kargoya verilmeyen siparişinizi iletişim bölümündeki numaralarımız dan irtibat kurarak ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz kargoya verilmiş olan siparişlerinizin iptali için iki yönlü kargo masrafı düşülerek ücreti iade edilir.
 
İade yapılacak ürünlerin gönderilmesinde dikkat edilecek hususlar
İade etmek istediğiniz siparişleriniz için bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir ilgili departmanımız tarafından size onay kodu gönderilecektir.
 
Gönderilen faturanın arka kısmında yer alan ‘Ürün İade Formu’ eksiksiz doldurulmalıdır.
İade edeceğiniz ürünleri mutlaka Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile teslim edebilirsiniz harici kargo firmaları farklı yöntemler ile bize ulaşan ürünlerin iade masrafları farklı ulaşım bedellerinde satıcı firma sorumlu olmayacak ulaşım bedelleri kabul edilmeyecektir.
 
İadesini yapmak istediğiniz ürünlerin mutlak sürette sevk irsaiyesi gönderilmelidir. Ürünler orijinal kutusunda ambalajı bozulmamış tekrar satılabilir olmalıdır Orijinal ambalajı bozulmuş koli üzerine kargo etiketi yapıştırılmış koli bandı ile bantlanmış,başka kullanıcıya satılabilirliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.
 
İade işlemlerinde gönderim ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünler gerekli görüldüğü taktirde üretici firmaya yada servisine kontrol için gönderilir iade şartlarına uygun ulaştırılması ve de iade koşullarına uyan siparişlerinizin tutarları ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
 
İade işleminiz gerçekleştiğinde size otomatik olarak bir bilgi e-postası gönderilecektir.
İadesi yapılamayan ürünler
Kişiye özel olarak üretilen veya özel hale getirilen ürünler in iadesi yapılamamaktadır.
Özellikleri itibariyle renk,ebat ve kalınlık gibi özel tercihlere göre üretildiği için iadesi yapılamayan ürünler
Ayna Akrilik Levhalar ,
Dökme ve çekme Akrilik levhalar , 
Fotobloklar ,
Polikarbon Levhalar ,
Pleksiler
Bu konuya özellikle dikkat etmenizi rica ederiz.**


Kargo paketini alırken dikkat edilmesi gereken hususlar
Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza en kısa zamanda yeniden kargolanacaktır.
Kargonuzu eksiksiz ve de hasarız olarak teslim aldıktan sonra gerekli belgeleri imzalayın.
 
Kutusu ambalajı hasarlı olarak teslim aldığınız ürünlerin hasarından eksiğinden Malibay Bilişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir.